Šiauliu katedra

Kaip atvykti?

Nuo Šiaulių miesto autobusų ar traukinių stoties Šiaulių šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra yra maždaug 1 km. atstumu centro link Ginkūnų kryptimi.

Tai vienas iš aukščiausių miesto pastatų, todėl yra gerai matomas važiuojant link Šiaulių iš Kuršėnų, Joniškio, Kelmės, Radviliškio krypčių.

Šiaulių katedra

LANKYTINOS VIETOS ŠIAULIUOSE

Pamatykite Šiauliuose daugiau

Atvykusius į Šiaulius piligrimus, apžiūrėjusius katedrą, dar kviečiame aplankyti:

SAULĖS LAIKRODŽIO AIKŠTĖ

Auksinio berniuko aikštė

Pagrindinė aikštės idėja – įprasminti tris svarbiausius Šiaulių miesto simbolius: saulę, prisimenant Šiaulių žemėje įvykusį Saulės mūšį, šaulį, siejamą su miesto pavadinimo kilme, ir laiką, kuris prabėgo nuo tos dienos, kai miesto vardas buvo paminėtas pirmą kartą.

ŠOKOLADO MUZIEJUS

Tokio muziejaus gali pavydėti kiekvienas miestas.

Saldainių fabrikas „Rūta“, bemaž šimtmetį viliojęs praeivius saldžiais šokolado, karamelės, skrudintų riešutų ir verdamų uogų kvapais, 2012 m. pravėrė savo senojo pastato duris lankytojams.

DVIRAČIŲ MUZIEJUS

Dviračių muziejus

Vienintelis dviračių istorijai skirtas muziejus Lietuvoje buvo įkurtas 1980 m. Šiaulių dviračių ir variklių gamykloje „Vairas“ ir 1993 m. perduotas „Aušros“ muziejui. Muziejaus ekspozicija pasakoja vienos iš seniausių riemonės – dviračio – atsiradimo istoriją ir raidą.

PAMINKLAS POPIEŽIUI JONUI PAULIUI II

Popiedžius Jonas Paulius II skulptūra

Šiaulių Šv. Ignaco Lojolos bažnyčios šventoriuje pastatytas paminklas popiežiui Jonui Pauliui II. Šį įspūdingą vilniečio skulptoriaus Mindaugo Junčio kūrinį bažnyčiai padovanojo šiauliečių Žuklių šeima.

Šiaulių turizmo informacijos centras

Vilniaus g. 213, Šiauliai
Tel. (41) 523110
El. paštas: tic@siauliai.lt
Interneto svetainė: tic.siauliai.lt/lt

Darbo laikas:
I-V 9.00-18.00
VI 10.00-16.00

Turizmo centras renka, kaupia ir turistams bei Šiaulių miesto svečiams teikia informaciją apie turizmo paslaugas, lankytinas Šiaulių vietoves ir objektus, skleidžia informaciją apie Šiaulius.

CHAIMO FRENKELIO VILA

Muziejus Chaimo Frenkelio vila

Chaimo Frenkelio vila – viena iš populiariausių kultūrinio turizmo vietų Šiaurės Lietuvoje ir vienas iš brangiausių Šiaulių karūnos deimantų. Vila – moderno architektūros statinys, žavintis interjere išlikusia medžio apdaila, puošniais lipdiniais, tapybos fragmentais.

SKULPTŪRA „GELEŽINĖ LAPĖ“

Skulptūra Geležinė lapė

Plieninėje „Geležinės lapės“ širdyje (1,20 m aukščio ir 0,90 m pločio) įdėta kapsulė su vario plokštėje iškaltais žodžiais mūsų ainiams. Tai – šiauliečio dizainerio Viliaus Purono kūrinys Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti.

Atvykusius į Šiaulius kviečiame paskanauti

Lietuviškų patiekalų restoranas „Žemaitis“, Adresas: Draugystės prospektas 25, Šiauliai

Restoranas žemaitis

Žemaitiška virtuvė – valgiaraštyje yra galybė patiekalų ir norinčiam sočiai pavalgyti, bei tikram gurmanui. Čia mėgausitės cepelinais su spirgais, kugeliu, kąstiniu daug ir skaniai.

Štai šitą rinkinuką verta užsisakyti. Jis tinka prie alaus, prie vyno. Yra įvairių: žuvies, mėsos, vyniotinių. Tinka įvairioms šventėms, kuriose žmonės gali mėgautis mažais kasneliais.

Restorano Žemaitis patiekalas šmontalas

Turistus ypač motyvuoja naujų patirčių bei pojūčių paieška. Jei čia lankosi pirmą kartą – jiems tiesiog norisi paragauti tikro žemaitiško šmontalo su kaštomis bulvėmis, virtomis su lupenomis.

Restorano Žemaitis patiekalas cepelinai

Na ir žinoma, koks restoranas be lietuviškų cepelinų. Gal šis patiekalas nebe naujiena, tačiau mūsų restorano virėjas turi įpatingo skonio spigučių receptą – galima pištus apsilaižyti.

Kai žmonės laimingi jie neskiria žiemos nuo vasaros.

(A. Čechovas)

Kontaktai

PARAŠYKITE MUMSKATEDROS REKVIZITAI

Šiaulių Šv. Apašt. Petro ir Pauliaus katedros parapija
Aušros takas 3, LT-76294 Šiauliai, Lietuva


Telefonas +370 615 26555
El. paštas s.katedra@gmail.com


Įm. kodas 190852185
Banko sąskaita LT 257044060002320761